Київський планетарій Товариства «Знання» України – став місцем проведення персональної виставки художниці Наталі Мкртчян

как отправить заявку на кредит во все банки
онлайн заявка на кредит наличными.

 

Столиця захоплює своїми культурними і розважальними можливостями. Особливе місце належить Київському планетарію - найбільшому планетарію в Україні. За розміром куполу посідає друге місце в Європі з площею екрану 830 кв.м. Щорічно планетарій відвідує понад 150 тисяч гостей. 

Сьогодні столичний планетарій перетворився в унікальний науковий, просвітницький, культурний і розважальний простір для розвитку і відпочинку його відвідувачів. У програмі планетарію - сучасні повнокупольні фільми в форматі 360, пізнавальні відео лекції, концерти та шоу для дорослих і дітей. Київський планетарій приймає відвідувачів не тільки в денний час, але і ввечері, а ті, хто потрапляє сюди, залишаються під враженням ще не один тиждень.

Родзинкою заходів Київського планетарію Товариства «Знання» України, за відгуками академічного співтовариства, стала персональна виставка «Славимо Україну», української художниці Наталі Мкртчян.

 

З цього приводу Заслужений журналіст України Сергій Коміссаров у своєму репортажі написав:

 

«Сім академіків, двадцять шість докторів наук, сорок вісім кандидатів наук, п’ятеро генералів, троє народних художників Україні і один Заслужений журналіст України… І всі гуртом - у гості до однієї сором’язливої жінки! Адже вона – справжній Талант!»

 

22 червня 2018 року відбулося урочисте відкриття персональної виставки. Модератором заходу виступила доктор економічних наук, професор Алла Касич, яка у своєму виступі зазначила важливість творчості відомої художниці для України. Наталя Мкртчян, за визначенням модератора, є провідником інформації про наше сьогодення, наші традиції відображені в її полотнах, що експонувались в багатьох країнах світу, де проходили її виставки.

 

«Наталя Мкртчян на сьогоднішній день є не лише художницею, а є фактично «голубом миру». Вона була переможницею багатьох міжнародних виставок, а тому я вважаю, що її творчість, її натхнення є здобутком нашої країни, який дає можливість впевнено дивитись у майбутнє» - зауважила Алла Касич.

 

Президент НАПН України, академік НАН України, Президент Товариства «Знання» України Василь Кремень, відкриваючи виставку, сказав:

 

«Я з захопленням дивлюсь на ці прекрасні картини, надзвичайно колоритні, красиві і мені дуже приємно, що виставка відбувається в стінах Товариства «Знання» України. Я щиро вдячний художнику за те, що така потужна творчість під егідою Товариства «Знання» України».

 

Науковий секретар Міждержавного інституту українсько-казахстанських відносин імені Н.А. Назарбаєва Валентина Магда звернула увагу:

 

«Творчість Наталі Мкртчян, обіймає нас, обіймає величним духом своєї філософії, свого мислення. Всі картини наповнені незбагненним теплом і дуже велика в них така вдячність до своєї країни, гордість за свою країну».

 

Заслужений художник України, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, доктор медичних наук, професор, почесний академік Національної академії мистецтв України Анатолій Радзіховський, розмірковуючи про творчість, Наталі Мкртчянпідкреслив:

 

«Кожна робота її, це яскравий талант переконує в її можливостях надзвичайно могутніх. І цікаво, що вона зовсім ще молода людина, а які подивіться глибокі філософські вона піднімає в цих роботах. Це говорить про духовну зрілість людини, відповідальність, так як кожний твір він повинен нести не тільки емоційну, а й філософську думку, і в її роботах просліджується і оці емоція і філософія».

 

Народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Валерій Франчук своє відношення до творчості Наталі Мкртчян висловив як словами привселюдно так і зробив запис у Книзі відгуків:

 

«Мав величезну насолоду від щемної і дуже щасливої миті зустрічі із оригінальною мисткинею Наталією Мкртчян.

 

Дуже хороша, я би навіть сказав, основна риса це її відчуття побудови композиції, в яких відчувається добра підготовка і відображення.

 

Відчуття відображення простого життя через якусь її притаманну інтимність в її композиціях говорить, що мисткиня на правильній дорозі.

 

Можна тільки побажати Наталі славного майбуття, а все що для здійснення задуманого цією прекрасною мисткинею, обов’язково збудеться».

 

Найбільш красномовно про персональну виставку Наталі Мкртчян і сказав і написав статтю великий шанувальник таланту Наталі Мкртчян Заслужений журналіст України Сергій Коміссаров:

 

«Виставка цієї обдарованої жінки, яка кожного разу дивує шанувальників сучасного образотворчого мистецтва своїми чудовими реалістичними роботами, називається «Славимо Україну». І це – повірте мені - не кон’юнктура, яку колись називали «на злобу дня – аби платили». Це - низький уклін пані Наталки нашій рідній землі, яку вона любить щиро і ніжно. Мені вже вдруге протягом півроку таланить бувати на її вернісажах. І кожного разу дивуюсь: ну, коли, коли ж вона встигає писати картини у такому шаленому темпі?!?

 

Адже її полотна – часо- і енерго витратні. У «два притопи, три прихлопи» такі картини не намалюєш. Наталка виписує їх до найменших дрібниць. Ось чому від портретів, пейзажів і ню художниці Наталі Мкртчян не можна відірвати очей – так вони «западають» у душу! А ще моя добра знайома є членом Національної Спілки журналістів. І – завідувачем відділу соціо-культурних і етно-національних досліджень у Міжнародному інституті українсько-казахстанських відносин ім. Н.А. Назарбаєва. Але на першому плані є і залишається Мистецтво. Мистецтво найвищої проби. Бо саме воно є сенсом життя для цієї доброї і відкритої душею жінки».

 

Апогеєм заходу стало нагородження Наталі Мкртчян Почесною Грамотою Товариства «Знання» України за багаторічний вагомий внесок у розвиток Товариства «Знання» України, поширення сучасних знань, духовне збагачення українського суспільства і з нагоди 70-річчя Товариства.

 

Почесну Грамоту і Почесну Відзнаку «За особливі заслуги» художниці вручив віце-президент Товариства «Знання» України, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор філософських наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Василь Кушерець.

 

 

 

 

  

 

  

 

Back to top
Back to top